Výlet do Sadu Janka Kráľa

Vychádzka – nedeľa 10.5.2015, 10:00

Miesto stretnutia: parkovisko pod mostom Lafranconi na staromestskej strane
Trasa: Most Lafranconi – Eurovea – Most Apollo – Sad Janka Kráľa – Nový Most – Most Lafranconi
Vzdialenosť: cca. 6 km
Prevýšenie: cca. 10 m
Trvanie: cca. 2,5 hodiny
Počasie: polojasno, teplota cca. 16 °C, pravdepodobne nám aj trochu spŕchne
Doprava: autami resp. MHD

Kontakt: Mário 0908126006

Poznámka:
Mestská prechádzka po obidvoch brehoch Dunaja, počas ktorej zdoláme všetky bratislavské mosty okrem Prístavného. V Sade Janka Kráľa je plánovaná prestávka na detskom ihrisku, pre dospelých sú pripravené nábrežné lavičky s výhľadom na Euroveu, na bratislavský hrad a na dve výškové budovy v pokročilom štádiu rozostavanosti. Cestou sa dá výdatne zacvičiť na street worku pred Euroveou.

Účastníci:
Milka, Tomáš, Boris, Štefka, Ľubo, Heňo, Hela, Jožo, Saša, Juro, Aďa, Juro Jr., Silvia, Janka, Laura, Mário, Anka, Falco, Čiba

Správa z cesty:
Pod Mostom Lafranconi je na prvý pohľad pomerne pusto. Na druhý pohľad sa však vynára Jožo s Čibou, Tomáš na bicykli, Juro, Ľubo… zase je nás dobrých 15. Poučení z minulej vychádzky čakáme povinnú štvrťhodinku navyše a zatiaľ čo my nervózne prešľapujeme na mieste, Anka spokojne desiatuje banánik s jablkom. Po poslednom súste si dáme spoločné foto a presúvame sa na nábrežie, kde už urputne bicykluje Juraj junior pod dohľadom starostlivej maminy.
Prechádzame okolo River Parku a popod Nový most. Juraj s rodinou sa s nami lúčia, my ostatní mierime k Eurovee. Prestavba Starého mosta nám však skrížila plány, pretože cez nábrežný chodník je natiahnutý plot a za ním sa čulo pracuje. Ešteže je tu stánok so zmrzlinou, inak by sme určite upadli do značnej namrzenosti.
Popred Euroveu prechádzame po chodníku popri kaviarňach a Laura odbieha kúpiť opaľovací krém. Čakáme ju pod sochou Štefánika a cítime sa mimoriadne veľkolepo.
Po moste Apollo sa dostávame na druhú stranu Dunaja. Starý most tu takisto narušil premávku a namiesto cyklistickej cesty musíme použiť diaľnicu. Anka je už hore a živo sa zaujíma najmä o vozidlá, ktoré idú 50 km/h a menej, čiže traktory a menšie skútre.
Popred Aupark prechádzame do Sadu Janka Kráľa a pri fontáne si dávame prestávku na obed. K nášmu pikniku na deke sa nikto nepridáva, preto po polhodinke balíme košíky s jedlom aj vyšívané dečky a pokračujeme smerom k Novému mostu. Na chvíľku sa k nám pridávajú Silvia s Jankou, strmé stúpanie na most ich však odradí a tak sa radšej vrátia k autu, ktorému hrozí papuča na všetkých štyroch kolesách a následné odtiahnutie.
Začíname byť mierne unavení. Ľubo, Saša a Jožo s Čibou využívajú dostupnosť MHD a opúšťajú nás. Zvyšok partie pokračuje po preplnenom nábreží smerom k River Parku. Heňo sa so svojím povestným šarmom venuje dvom dámam naraz a keď sa šéf výpravy nepozerá, nenápadne ich pozýva na kávu. Súhlasia pod podmienkou, že si ju zoberú so sebou a budú ju chlipkať počas rýchlej chôdze.
Pod most Lafranconi teda slávnostne vchádzame šiesti (okrem nás ešte Boris so Štefkou a s Falcom a Tomáš). Anka sa nesie na krku a unavená hlavička jej visí až na tatovo plece. Lúčime sa a ďakujeme si za vyše štvorhodinovú ľahkú mestskú prechádzku.
Pane, ďakujeme ti za krásne počasie, za nástrahy, ktorými si dnes teda nešetril, a aj za to, že sme zase mohli nazrieť do seba a popýtať sa, či sme ešte stále najkrajší na svete.

Čestný paroh: Silvii. Prebojovala sa cez nemocničnú ostrahu, aby sa mohla s nami na pár minút vidieť.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *