Balaton, 2017

Správa z cyklistickej túry okolo Balatónu

Vlani na cyklistickej túre pri Balatone padol návrh, keďže všetci boli nadšený, aby sme tento rok urobili túru okolo celého Balatonu. Začalo sa s prípravou a vlastne hneď bolo zjavné, že všetci sa neodvážia na celú túru, ale by chceli znova mať stanovište na jednom mieste, a odtiaľ podniknúť výjazdy raz vpravo a raz vľavo.

Aj sa tak stalo, vytvorili sa dve skupiny.

Skupina, ktorá sa odvážila na celú túru okolo Balatonu  prišla 13. júna 2017 do Keszthelyu. Pár ľudí využilo možnosť  a v deň príchodu sa išlo okúpať do termálneho jazera Hévíz. Potom ľudia postupne do noci prichádzali. Na celý okruh sa odvážilo 22 cyklistov. Každú noc sme spali na ďalšom stanovišti a preto bola pre nás veľká pomoc, že Marcel s Paľom nám zobrali batožinu na ďalšie stanovište a nemuseli sme to mať na chrbte a bicykloch. Tu by som sa chcela ešte raz poďakovať Marcelovi a Paľovi za nezištnú pomoc. Okrem toho, že to urobili bezodplatne, vlastne celú trasu urobili skoro 2x, lebo nám išli naproti a znovu späť. Ešte dobre, že majú kondičku. ĎAKUJEME!

Celá trasa bola cca 200 km a bola rozdelená na 4 etapy, takže sme denne urobili v priemere cca 50 km. Na prvý pohľad sa to môže zdať veľa, ale tým, že sme urobili prestávky na zaujímavých miestach s krásnym výhľadom, sme si trošku oddýchli a išli ďalej. Snažili sme sa držať tempo s najpomalšími cyklistami a veľmi sa nerozťahovať. Podľa odborníkov je to celkom náročné aj pre profíkov držať pokope takýto počet cyklistov. Ale my sme to zvládli a na posledný deň sme sa to aj naučili. Počasie nám celkom vyšlo, iba raz sme zmokli. Podľa predpovede to mohlo byť aj horšie. Okrem toho bolo celkom náročné každé ráno všetko zbaliť a načas naložiť do auta. Ale ani raz nikto nemeškal.  Naozaj úžasná disciplína.

Prvý deň sme išli z Keszthelyu do Zánky

Druhý deň zo Zánky do Balatonkenese

Tretí deň z Balatonkenese do Balatonboglár

Štvrtý deň z Balatonboglár naspäť do Kaszthelyu, ba dokonca si to niektorí nadišli do kúpaliska v Hévizi.

Celá skupina zvládla celú trasu bez problémov. Bola to veľmi príjemná, skvelá, disciplinovaná skupina.

 

Druhá skupina, ktorá sa rozhodla prísť na Balaton na jedno stanovisko prišla15. júna a bola spolu s prvou skupinou do 18. júna 2017.

Tejto túry sa zúčastnilo 14 dospelých a 5 detí. Urobili si kratšie túry na okolí a tiež sa išli okúpať do Hévízu. V sobotu jedna skupina išla naproti druhej. Radosť bola obrovská, keď sme sa „náhodou“ stretli. Trošku sme sa porozprávali, urobili pár fotiek a každý išiel ďalej svojim tempom.

V sobotu po večeri sme urobili krátke posedenie, vyhodnotenie.

Skupina bola veľmi spokojná, čomu sa nesmierne teším.

V nedeľu cestou domou sa ešte niektorí išli okúpať do Hévizu a niektorí navštívili hrad Sümeg. Všetci šťastne dorazili domov.

 

Zapísala: Mariana Szabóová

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *