Lyžovačka na Kubínskej holi – 2015

FOTO

Lyžovačka na Kubínskej holi

5. – 8. februára 2015

Účastníci:  Ivanka M., Alexandra M., Elenka M., Vlado S., Miška S., Alo S., Sonička S., Pali B., Klaudia B., Braňo B., Goro V. a jeho priateľka Anna, Ivan G., Janko D., Majka G., Majkine vnučky Natálka a Ninka, Janka Z. Vladino Z., Milan P. Janka K., Paľo V. Elenka V., Jozef M., Anka M., Edo M. Evička M., Evičkina Natálka, Evička Č., Miloš Č., Katka H., Dada Š.

Už piatu sezónu sme strávili peknú lyžovačku v krásnom prostredí Kubínskej holi. Hotel BELEZ, ktorý bol svojimi profesionálnymi i ľudskými službami významným faktorom pri našom rozhodovaní, rozhodol, že si túto lyžovačku zopakujeme aj na budúcu sezónu. Dvadsaťosem dospelých a štyri deti, od 1 roka po cca 11, tvorilo našu výbornú partiu. Ako sme postupne prichádzali, personál nás vítal takmer s rodinným prístupom. Bolo vidieť, že sa z našej prítomnosti úprimne tešia. Niektorí, ktorým sa štyri dni málilo, prišli už v utorok. Tí nám hneď podali správu, aké sú podmienky na lyžovanie a boli veľmi dobré. V piatok nás síce trochu potrápil silný vietor, ale všetko sa vynahradilo v sobotu, kedy svietilo nádherné slniečko, teplota bola slabo nad nulou a panovalo takmer bezvetrie.

Vo štvrtok, po večeri, sme si urobili tradičné zoznamovacie koliesko. Pritom bola daná ponuka všetkým zúčastneným, aby využili možnosť vypovedať svoj problém, ak by nejaký mali. Nikto sa neprihlásil, a tak sme pokračovali vo vzájomnom predstavovaní sa. Na záver večera sa rozlúčili s nami Katka H. a Dada Š., ktoré boli ubytované v neďalekom penzióne u Sovy, nakoľko náš hotel už praskal vo švíkoch. Pôsobili ale veľmi vytešene, lebo boli bez detí a vyslovene si užívali tento pocit, že sa chvíľu môžu venovať sebe a čerpať nové sily do ďalšieho života. Tým, že s nami nebývali, boli od nás tak trochu odsadené a nezúčastnili sa ani záverečného sedenia, lebo si naplánovali kúpanie v Dolnom Kubíne. Škoda.

V piatok sme sa postupne podopravovali hotelovým skibusom na pľac. Keďže bola celá hoľa zasnežená veľkým množstvo snehu (údajne 85cm), a teda mal každý možnosť nájsť si svoj svah, z dôvodu roztratenosti sme sa dosť málo na svahu stretávali, čo mnohí pri záverečnom hodnotení aj ľutovali, lebo po iné roky to boli príjemné oddychové stretnutia. Skrátka osud tak chcel. O to lepšia bola atmosféra večer po príchode do hotela. Veľmi veselo bolo pri stolnom tenise, kde sme objavili niekoľko nových talentov, akými boli Elenka M., či Anička M.. Aj Pali B. bol spokojný, lebo si dobre zahral s Milanom P. A nasmiali sme sa do popuku. Bohužiaľ v sobotu sa už hrať nedalo, lebo domáci potrebovali ping-pongáreň na oslavu kohosi narodenín. Popoludní sme mali voľný program, ktorý Milan s Jankou využili na už tradičnú návštevu kubínskej galérie, kde si s veľkým záujmom prezreli výstavu olejomalieb a pastelov Janka Alexiho a fotografie fotografa Breira. Ivan G. s Jankom D. si zobrali na starosť vnučky Majky G. Natálku a Ninku a hybáj do dolnokubínského bazéna. Všetko dobre dopadlo!  Deti boli zlaté, dokázali sa vyhrať (najmä malá Miška) medzi množstvo hračiek v ping-pongárni a vôbec im nevadili dospeláci so stolnotenisovými raketami.

Sobota bola nádherná, ale trochu smolná pre Vladina Z., ktorý zhodou nešťastných náhod a iných lyžiarov spadol pri vysadaní zo sedačky a privalil si pravú ruku vlastným telom. Nuž, riadne mu ruka pri zápästí napuchla, a tak sa radšej vybral do mesta na RTG. Našťastie nič nemal zlomené, len narazené, ale bolelo to vraj viac ako zlomenina. Lyžovania sa však nevzdal, aj keď pri tom riadne trpel, hrdina. Aby toho nebolo málo, ochorela nám aj malá Natálka Evičky M., a tak Edo rozhodol, že nebudú riskovať, keď jej teplota stúpala na 39 st. a rozhodli sa predčasne odísť. Ale, aby to nebolo len o úrazoch a chorobách, spomeniem ešte našu bežkársku partiu v podaní Evičky Č., Miloša Č., Anky M., a Jozefa M., ktorá si užila krásne výhľady v slnečnom počasí. Prišli už na sklonku dňa síce trochu unavení, ale s rozžiarenými tvárami a bez úrazu. Sonička s Klaudiou a Ivankou si v rámci individuálneho programu urobili zopár menej náročných, ale i náročnejších prechádzok a túr do okolia. Ich tváre pri návratoch prezrádzali spokojnosť. V sobotu sa od nás oddelili Majka G. s vnučkami Natálkou a Ninkou, lebo v nedeľu ich čakala ďalšia lyžovačka.

V nedeľu už sa väčšina po raňajkách začala chystať na odchod. Počasie sa zhoršilo, začalo snežiť a predpovede počasia neboli príjemné. Len Vladino s Ľubkou, ktorá prišla v sobotu a vystriedala Vladinovu dcéru Jajku, ešte ostali lyžovať do pondelka.

Počas záverečného hodnotenia všetci vysoko hodnotili úroveň ubytovania a služieb personálu hotela BELEZ a vyslovili sa za opätovný návrat na budúci rok. Len Ivan G. sa vyslovil za zmenu prostredia, lebo on má rád zmeny, ale že sa prispôsobí väčšine, a tak sa prispôsobil. Všetci účastníci vyjadrili spokojnosť aj s dobrou, nekonfliktnou  partiou. Našlo sa veľa priestoru aj na individuálne rozhovory na vážnejšie témy, týkajúce sa našich  i iných problémov. Milan P. na záver  poďakoval miestnemu personálu za perfektné služby a ľudský prístup, s prísľubom, že o rok sme tu znova.

Milan P.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *