Vychádzka na Devín

VYCHÁDZKA

DEVÍNSKÝ NÁUČNÝ CHODNÍK

Kedy?                Nedeľa 11.2. 2018, 13:30 hod.

Zraz:                  13.30 hod. parkovisko pod Devínskym hradom / Hotel

Trasa:                smer Devín – Devínská Nová Ves / náučný chodník

Trvanie:            cca 1,5 hodiny.

Počasie:            4°C, prevažne slnečno

Kontakt:           Roman W (A1) 0905477843

 

Záznam z vychádzky: 11.2.2018, 13:30 hod. Devín – smer Devínska N.V., náučný chodník

Účastníci: Zuzka, Peter a Roman, Ľudka, Roman, Robo, Miško a Janka, hafkáči: Lara a Kevin

Správa z prípravy;

Ako vždy v pondelok na klube, som dal otázku „aké budú akcie“?… Nastalo hrobové ticho, nikto nič nehovoril, tak šup, šup z trápneho ticha preč do iného programu…(nabudúce to už urobím inak).

Po klube, večer, som si uvedomil, že asi nebude vychádzka. Stále som dúfal, že sa nejaký kamarát prihlási a urobí ju….a že sa pekne „poveziem“, bez výkonu na tom, aby som preto musel pohnúť prstom (nabudúce to zas urobím inak).

Prišla sobota, blbí pocit, že asi nebude vychádzka…, a tak som sa ju rozhodol urobiť.

Páčia sa mi vychádzky primerané veku mojej mamy, tak som sa rozhodol urobiť ju: Devín náučný chodník smer Devínska N.V.

Bola sobota ráno a tušil som, že asi málo ľudí bude pozerať mailovú schránku a o vychádzke sa nedozvedia…, a nikto na ňu nepríde. Tak som sa rozhodol poslal klubistom SMS, že sa koná vychádzka a že sme im pozvánku poslali mailom.

Nedeľa:

Stretávame sa na parkovisku 13:30 hod. Pri vítaní som si uvedomil, že tam máme úplne nové tváre, ktoré na vychádzke ešte vôbec neboli: Robo, Zuzka, Roman… Wao, Robo a Zuzka chodia do klubu roky a išli s nami prvý krát, tak som sa skutočne potešil, presne tak, ako aj Roman, ktorý si to vedel zariadiť a išiel na vychádzku bez troch detí.

Moja radosť trvala do chvíle, keď sa mi Ivan ponúkol, že bude na začiatku a navedie nás na kopec… V tom som zostal mierne v šoku, že „na aký kopec?!“ My predsa na žiadny kopec nejdeme a ideme po náučnom chodníku….Problém sme si vyriešili vysvetlením, že náučný chodník môže byť aj hore do kopca, ale aj dole, pri rieke Morave. Pre mňa super skúsenosť a nabudúce pri tvorení pozvánky budem jednoznačnejší. A opäť sa mi potvrdilo, že vychádzka môže byť terapeutická, aj bez terapeuta.

Slniečko nám krásne svietilo, teplotu 4°C sme nevnímali nijako dramaticky. Tom nám porozprával ako bolo vo Vietname, Zuzka pokecala s Petrom o Thajsku a exotike, Ja s Beatkou o tom, ako musíme na sebe makať a nezaspať v abstinencii, Janka mi upresnila ako robili s Miškom bonbóny po kuchárskej aj chemickej stránke, s Robom sme zhovárali o tom, kam všade sa nám vpichne závislosť a že prestať piť je oveľa ľahšie ako začať rozlišovať a spochybňovať svoje rozhodnutia na to, aby sa človek stretol so sebou, išiel za seba s stal šťastným…

Čestný paroh získava: Roman, ktorý nechal doma manželku s deťmi a prišiel prvýkrát medzi nás. Zároveň verím, že na budúce ich všetkých zoberie medzi nás.

Zapísal: Roman W.

 

 

 

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *