Výlet do Dunajskej Stredy

Vychádzka – nedeľa 13.1.2013, 10:30

Miesto stretnutia : Parkovisko THERMALPARK Dunajská Streda, Gabčíkova cesta 237/38

Program: Bujaré kúpanie a čvachtanie, obed vraj k dispozícii v miestnej reštaurácii za prijateľné ceny.
Vzdialenosť: Bratislava – Dunajská Streda cca. 50 km
Vstupné: dospelý – 6,50 eur, dieťa – 3,50 eur
Trvanie: cca. koľko kto vydrží.
Ďalšie info: www.thermalpark.sk

Dopravné spojenie:
Autami.

Predpoveď počasia: Otvorené sú iba interiérové priestory, takže môže byť, aké chce. Inak má pršať a teplota okolo nuly, keby zaujímalo vodičov.
Kontakt: Mário 0908126006

Účastníci: Ľubka, Tibor, Hanka, Soňa, Alo, Klaudia, Pali, Danka, Laura, Mário.
Správa z cesty:
O pol desiatej parkujeme pred Ružinovskou nemocnicou a vyzeráme Ľubku, Romana a Tibora. Zatiaľ ich nevidíme, ale kúsok od nás zastavuje podozrivý taxík s ešte podozrivejšou blondínkou na sedadle spolujazdca. Je to Ľubka, priatelia, ale je sama. Čo sa deje? Aha, tak Roman to nakoniec vzdal a Tibor prichádza z opačnej strany. OK, vyrážame chrúmajúc Ľubkine hojné zásoby čokolády.
Na parkovisku pred Thermal Parkom je živo, sú tam Alovci a Igorovci. Ako sa dozvedáme cez Igorove okno, on iba priviezol manželku a uteká domov variť. To je manžel! Aj ja chcem byť taký! Ale dnes ešte nie, máme navarené.
Presúvame sa do objektu, zakupujeme vstupenky a po nasadení neodolateľných kúpacích kostýmov vbiehame svižným krokom do areálu plavárne. Aha, lehátka nie sú zadarmo. Nevadí, priplatíme. S Laurou dostávame dve lehátka č. 42 a 43, akurát že každé sa nachádza v inej hale. Tak toto nie, dnes, keď máme 6. výročie sobáša? Nakoniec si vybojujeme lehátka č. 43 a 44, babičku, ktorá sa tam usalašila a nemala zaplatené, nechtiac hádžeme do bazéna, ale prežije to v poriadku, a konečne sa môžeme hodiť do vody aj my. Prechádzame postupne všetkými bazénmi od najstudenšej vody až po naozaj horúcu a čuduj sa svete, všetci naši kamaráti polihujú práve v tomto poslednom bazéne. Pridávame sa k nim a veselo džavoceme prevažne o našich ďalších kamarátoch, ktorí neprišli.
Za umelohmotným závesom je k dispozícii akási nekrytá vodná terasa, kde sa dá sedieť po krk vo vode a sem tam si ponoriť hlavu, aby mi neodmrzli uši. Chvíľu debatujeme s Tiborom a s Ľubkou a naraz sa pred nami vynára široko usmiata Paliho hlava a za ním Klaudikina. Tešíme sa novému prírastku a keďže Pali je športovo naladený, ideme si zaplávať von do studenšej vody.
Okolo jednej sa naobedujeme, ešte sa chvíľku čľapoceme a pomaly sa chystáme domov. Z ničoho nič sa objavila aj Danka, možno keby sme ešte chvíľku počkali, príde aj zvyšok klubu. Ale sme dohodnutí s Ľubkou a s Tiborom, tak okolo tretej dvíhame kotvy. Alovci aj s Hankou sú už podľa chýbajúceho auta preč, nasadáme tiež a rútime sa cez Šamorín do Bratislavy. V Petržalke sa lúčime s polovicou posádky a uháňame domov.
Ďakujeme, pane, že sme sa mohli takto dobre vyhriať, a dostali sme tip na výlet do Mošoňu, takže túto zimu možno stihneme zájsť aj tam. Dovidenia o týždeň.
Čestný paroh Mladého srnca: Tiborovi. Ako som sa až v plavárni dozvedel, nemá vodu až tak rád a napriek tomu s nami vydržal pekných pár hodín. Hanke. Obetavo sa vzdala nedeľného varenia a bez rodinnej podpory sa k nám odvážne pridala.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *